Niekompetentne newsy #2

Jak co niedzielę zapraszamy Was na Niekompetetne Newsy, czyli podsumowanie wybranych informacji z minionego tygodnia.

 

Minęły niecałe dwa tygodnie od katastrofy niemieckiego samolotu Germanwings, a śledczy prowadzący tę sprawę już w stu procentach znają jej powody. 10 kwietnia tego roku minie 5 lat od katastrofy Smoleńskiej, a dokładne powody, które ją spowodowały nie są znane do dzisiaj. Hmmm…

 

Google Glass na nowo. Google, które początkowo było bardzo dumne ze swojego – jak mogłoby się wydawać – przełomowego wynalazku, jakim jest Google Glass 19 stycznia tego roku zakonczyło ich oficjalną sprzedaż. Użytkownicy narzekali głównie na cenę urządzenia, jak i na bardzo krótki czas „trzymania” baterii, który wynosi tylko około 4 godzin, a przy intensywnym używaniu nawet mniej. Koncern postanowił wskrzesić swój projekt wprowadzając do niego rewolucyjną funkcję – ładowanie akumulatora słońcem. -Nasze urządzenie kierujemy głównie do osób, które są w ruchu – podróżników, albo po prostu biegaczy, rowerzystów – więc rozumiemy ich rozczarowanie w aspekcie krótkiego czasu pracy akumulatora. Postanowiliśmy więc dodać do okularów panele słonecze. Wystarczy z założonymi na nos okularami popatrzeć prosto w Słońce – 15 minut tej czynności naładuje baterię na kolejne 4 godziny – mówi osoba związana z projektem.

 

Rolnik szukał żony, a znalazł wodę. Do której teraz skacze. Ponadto, Adam został ostatnio członkiem disco-polowego zespołu XFORT, a w wysokopoziomowych mediach naszego kraju jest istnym celebrytą. Absolutnie nam to nie przeszkadza, jednak w tym miejscu chcielibyśmy przytoczyć powiedzenie, które w Internecie funkcjonuje już od dawa: „Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy”.
P.S: Z niecierpliwością czekamy na dzisiejszy, premierowy i pierwszy odcinek drugiej serii programu „Rolnik szuka żony”. Z pewnością uraczymy Was jego wnikliwym opisem.

 

Heheszkowo w całej Polsce. Prima Aprilis już za nami. Media w naszym kraju jak każdego roku „wysmażyły” dla nas nie lada żarty. Niektóre całkiem dobre i wiarygodne: Allegro reklamowało opony letnio-zimowe, które wystarczy obrócić na lewą stronę, by zmienić jej bieżnik, topgear.net.pl krzyczało, że byli prowadzący przeszli do innego kanału, a Teleexpress przygotował dla nas najlepszy tegoroczny prank – poinformował, że już wkrótce hejnał na Wieży Mariackiej będzie odgrywany na harmonijce ustnej. Świetny żart. Planowali to chyba cały rok.
Natomiast przegenialny i bardzo dobry prank przygotował Niebezpiecznik.pl, który niestety nawet pewnie tego nie przeczyta, ale chcieliśmy go pochwalić. W skrócie – na stronie pojawił się artykuł o wirusie przygotowanym dla polskiej armii i sposobie sprawdzenia, czy się nim nie „zaraziliśmy:: w Wierszu Poleceń należało sprawdzić, czy nasz komputer nie łączy się z określoną domeną „wirusa”. Przy wejściu na Niebiezpiecznika komputer na skutek umyślnych zmian w kodzie strony z domeną się łączył, ale była ona naturalnie bezpieczna. Żadnego wirusa nie było i nie ma, ale być może jakieś formaty u ludzi poszły.

 

To niekompetentne newsy. Wiadomości są prawdziwe, bądź nie. Wasza inteligencja sama pomoże Wam to stwierdzić.

I nie – to nie zżyna z aszdziennika.

U nas fakty są prawdziwe.

A przynajmniej niektóre.

Ten odcinek Niekompetentnych Newsów powstał we współpracy z Kamilem B. i Maciejem D. Dzięki za pomysły.

RelatedPost

Komentarze

komentarzy